środa, 22 lipca 2015

Szpetni

Zacznę od dwóch spraw zupełnie niezwiązanych z tematem postu:
1. Minęliśmy 1000 wyświetleń, dziękuję Wam!
2. Z nogą już lepiej, dziękuję za trzymanie kciuków i okazaną troskę.
+ Zauważyłam, że posty związane z wysyłaniem listów i dbaniem o włosy wyjątkowo Was zainteresowały, więc postaram się przygotować coś w związku z tym.

Pozwólcie, że odświeżę odrobinę temat, który był ostatnio bardzo popularny na portalach społecznościowych i w mediach, a teraz odrobinę przycichł. Chodzi mi oczywiście o Karola Sekułę, który zrobił sobie skaryfikację i tym samym wywołał burzę w Internecie. Nie do końca o nim chcę pisać, to jego decyzja. Pewnie kogośtam zainteresowałoby, co ja sądzę o tym czynie... Ani go popieram, ani nie popieram, w sumie to wygląda całkiem dobrze, ale jeżeli coś takiego ze swoją twarzą robi człowiek niezwiązany ze środowiskiem artystycznym, to wynika z tego jakaś marna komedia.
W związku ze sprawą Karola, na stronach, które mówią nam, co jest trendy, a co nie, pojawiło się wiele artykułów, w których mogliśmy podziwiać niezliczone zdjęcia osób, które również się "oszpeciły". Mogliśmy zobaczyć osoby, które również mają skaryfikacje na różnych częściach ciała, ale również takich, które mają tatuaże (zarówno wypalane, jak i zwyczajne), tunele w uszach, piercing, czy nawet dredy.
I tutaj ręce mi opadły. Coś, co wielu ludzi uważa za atrakcyjne, jakiś dziennikarzyna od siedmiu boleści śmie nazwać szpetnym. Część moich włosów to dredy, bardzo podoba mi się piercing, a także tatuaże, z resztą posiadam to i to. I noszę to wszystko z dumą, bo pozwala mi to wyrazić moją osobowość, a nawet, jeżeli uważacie, że nijak ma się to do ludzkiej osobowości, to ja się dzięki temu czuję wolna i bardziej atrakcyjna. Nigdy, a przynajmniej nie przypominam sobie, nie spotkałam się ze zdaniem, że któraś z moich ozdób jest brzydka i jeżeli chodzi o całokształt mojego wyglądu działa na minus. Wręcz przeciwnie! Zdecydowana większość osób, które spotykam mówi, że to wszystko jest ładne, są tylko zaciekawieni, jak się te rzeczy robi i czy któreś z nich bolą... Mamy XXI wiek i większość z tych delikatniejszych modyfikacji ciała stała się dla wielu z nas chlebem powszednim. Nie dajmy sobie wmówić, że to szpetne, tylko dlatego, że ktoś w mediach tak powiedział...

20 komentarzy:

 1. Według mnie to co zrobił ten chłopak jest po prostu głupie i lekkomyślne, ale z drugiej strony trzeba przyznać, że ma odwagę , bo przecież nie każdy odważyłby się zdecydować na taką pamiątkę na twarzy :)
  http://przygody-mileny.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie uważam tatuaży, percingu czy czegokolwiek innego za szpetne, o ile ktoś nosi to wszystko z umiarem. Zwłaszcza tatuaże - choć sama bym sobie raczej żadnego nie zrobiła, uwielbiam je oglądać i bardzo mi się podobają. Jednak kiedy ktoś ma je od stóp do głów (dosłownie) to moje uczucia są mieszane.
  truthofthunder.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Według mnie to fajne że masz piercing, tatuaże czy tredy, jak wspomnialaś. Podoba mi się to w ludziach, ponieważ widzę, że są odważni i pewni siebie. W przyszłości też chcę zrobić sobie tatuaż. Bardzo podoba mi się Twój styl, i przenigdy się nie zmieniaj! :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetny blog :) Zapraszam do siebie http://bynattyy.blogspot.com/ :)

  OdpowiedzUsuń
 5. I like your blog!
  Would you like to follow each other?
  Let me know at my page:)

  xoxo

  http://nastyadeutsch.blogspot.ru/

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja trochę nie rozumiem tej całej nagonki na skaryfikację na twarzy tego chłopaka. Każdy ma prawo robić ze swoim ciałem to, co mu się podoba i nie powinien być z tego powodu ofiarą hejtów.
  A co do samego "oszpecania", dokładnie to samo usłyszałam na widok mojego tunelu, tatuażu czy industriala. I te same osoby po jakimś czasie tymi samymi rzeczami się zachwycały. Po prostu o ile tatuaże, piercing, dredy czy kolorowe włosy stają się czymś na porządku dziennym, tak skaryfikacja ciągle jest w "podziemiu".

  geek-blonde.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. Przyznam, że na początku jak usłyszałam o tym wszystkim, to popukałam się w czoło i pomyślałam "coś ty, chłopaku, zrobił?", ale jakiś czas później naszła mnie właśnie taka refleksja o tatuażach i innych ozdobach. W sumie można to wszystko wrzucić do jednego worka, a ja nie chciałabym, żeby na mój temat (mam tatuaże) ktoś mówił to samo, co na temat tego Karola. Nadal uważam, że to, co zrobił nie jest zbyt mądre, ale w sumie to jego sprawa i nie mnie go oceniać ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Co do Karola to sądzę, że zrobił jak uważał w końcu to jego życie, ale zdaje mi się, że to zrobił tylko po to, żeby cała Polska się dowiedziała, że istnieje na świcie taki człowiek jak Karol Sekuła no i udało mu się. Jednak sądzę, że to nie był najlepszy pomysł, żeby zrobić Sobie tak coś okropnego na twarzy, ale jak kto woli jeśli mu się podoba to spoko, ale ja nigdy bym się na takie coś nie odważyła. :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Moim zdaniem określenie tego jako "szpetne" to przesada, ale co innego zrobić sobie bliznę na twarzy, a co innego tatuaż czy kolczyk. O gustach się nie dyskutuje, to tylko moje zdanie :D
  Poszerzając horyzonty - Klik!

  OdpowiedzUsuń
 10. Ja na pewno zrobię sobie kiedyś tatuaż i kolczyka w języku i nie widzę w tym nic złego. Wydaje mi się jednak, że ów Karol zrobił to dla ,,fejmu i lajkow'', ciekawe tylko, czy za 20 lat wciąż będzie go to jarać :)
  / chodzmypopoecic.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 11. Nagonka na Karola nie została rozpoczęta przez media. To internauci znaleźli jego post na facebooku i zaczęli udostępniać go dalej. To internauci również jako pierwsi nieprzychylnie potraktowali jego decyzję dotyczącą skaryfikacji. Ludzi szokują takie zachowania, bo mało kto decyduje się na tak śmiały i - powiedzmy sobie szczerze- głupi wyczyn. Media połknęły haczyk i błyskawicznie zaczęły komentować sprawę, w końcu taka jest ich rola. "Szpetny" to tylko słowo do zwabienia czytelników, bo może dziennikarzowi chodziło tylko o to, że jest to odważna oraz niecodzienna forma ozdabiania ciała. Do mediów trzeba mieć po prostu dystans, jak podsumowałaś swoją wypowiedź. :)
  Pozdrawiam xx

  ---
  sztukaparzeniaherbaty16.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 12. Ja nie mam nic do persingu, tatuaży jest to czyjeś ciało dla nie których on je sobie oszpeca a dla niektórych jest to prawdziwe dzieło sztuki. Zapraszam na wakacyjny mix zdjęć → klik! :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Nie mam nic do rzeczy jakie wypisałaś. Każdy ma własne ciało i może z nim robić co chce. To jest jego życie i jeśli ktoś wie, że dobrze czułby się z tatuażami to droga wolna. Nie mam nic przeciwko. Nie zawsze mi się to wszystko do końca podoba, ale nie strzelam w kierunku takich osób niepochlebnymi komentarzami tylko to wówczas ignoruję i nie wypowiadam się w tym temacie. Każdy z nas ma prawo, by być szczęśliwym i pokazywać własną osobowość na zewnątrz :)

  Pozdrawiam ♥,
  yudemere

  OdpowiedzUsuń
 14. Moim zdaniem każdy powinien szanować to jak wyglądają inni. Nawet jeżeli mu się to nie podoba to niech zachowa to dla siebie, a nie publicznie obraża te osoby ;)

  NOWY POST NA FABRYCE MIĘTY KLIK!

  KONKURS URODZINOWY KLIK! :))

  OdpowiedzUsuń
 15. Myślę, że szacunek należy się każdemu, kto na to zasługuje :). Pozdrawiam!

  + Proszę o kliknięcie w link rzeczy w najnowszym poście: lublins.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 16. Boże, to nie jest szpetne! Jakaś tolerancja wobec tych osób! Nawet jak takiej pani się to nie podoba, to niech nie pisze publicznie, że to szpetne! Masz rację ;)
  Zapraszam Cię na nowy post! ;)
  http://niecodzienniezwykle.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 17. To fakt. Zdarzyła sie sprawa, to wszystkie portale sie rzuciły na ciepłe mięsko i dawaj! Wrzucają cokolwiek, byleby zyskać na tej "fali". Moim zdaniem jest to decyzja danego człowieka. Inni mogą mieć o tym swoje zdanie, ale nie obrażać z tego powodu itd. To nie ich ciało.
  A i bez przesady, dredy czy piercing można na co dzień zobaczyć na ulicy i co, woda swięconą powinnam pryskać? Chyba nie :D
  Opowiastki Prawdziwe (klik)

  OdpowiedzUsuń
 18. Sama często farbuję włosy i mam specyficzny styl - XXI wiek, który uchodzi za nazbyt tolerancyjny jest w rzeczywistości pełen braku poszanowania dla indywidualnej jednostki jaką jest każdy człowiek.
  Prawdą jest też, że w dzisiejszych czasach głownie media kreują poglądy dużych grup osób.
  Im mniej spotykane są jakieś zachowania/wygląd/ubiór, tym więcej przeciwników wobec nich się znajdzie. ;)

  xoxo // mój blog

  OdpowiedzUsuń
 19. Każdy powienien robić to co jemu się podoba, nie powinno się oceniać nikogo po tym czy ma tatuaże, kolczyki itp.
  Klikniesz w te dwa linki? : KLIK KLIK + Może wspólna obserwacja? Jeśli tak to zacznij i daj znać u mnie.
  http://bruneheureuse.blogspot.com/2015/07/wspopraca-z-soufeel_21.html

  OdpowiedzUsuń
 20. Moim zdaniem chłopak przegiął, niby nie powinno się oceniać jak się nie zna, ale jeśli wyrządza się sobie krzywdę na całe życie to serio trzeba mieć coś nie tak w głowie

  vanillia96.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Wszystkie komentarze, które pojawiają się na blogu są dla mnie bardzo cenne. Dlatego dziękuję za każdy z nich i na każdy staram się odpowiadać. Jeżeli zostawisz adres swojego bloga, to na pewno go odwiedzę. Obserwacja mile widziana.:) Nie biorę udziału we wszelkich nominacjach.